Unit Conditions
| Battery Health | 88% |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | Without Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | single eSIM |
| Accessories With Device | Only Device |
iPhone 13 Pro MaxPre-owned
Sierra Blue| USA| 256GB
৳0 Tk
The iPhone 13 Pro Max (256GB) combines premium build quality, a powerful A15 Bionic chip, ProMotion 120Hz display, and an excellent triple-camera system with LiDAR.
Status :
Out Of Stock
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
256GB
6GB
Region:USA
specifications
| Display Size | 6.7 inches |
| Display Type | Super Retina XDR OLED, 120Hz, HDR10, Dolby Vision |
| Display Resolution | 1284 x 2778 pixels |
| Dimensions | 160.8 x 78.1 x 7.7 mm |
| Weight | 238 g |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM and eSIM), Dual eSIM support |
| OS | iOS 15, upgradable to the latest iOS version |
| Chipset | Apple A15 Bionic (5 nm) |
| Network | 5G, 4G LTE, 3G, 2G |
| Memory | 6 GB RAM, 256 GB internal storage |
| Main Camera |
Triple: 12 MP (wide) + 12 MP (telephoto, 3x zoom) + 12 MP (ultrawide) + TOF 3D LiDAR
|
| Selfie Camera |
12 MP (wide) + SL 3D (depth/biometrics)
|
| Sensors | Face ID, accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer |
| Battery Info | 4352 mAh, 27W fast charging, MagSafe wireless charging |
| Other Features / Info | Ceramic Shield, IP68 water/dust resistance, Dolby Atmos, Ultra-Wideband (UWB) |



